Szukaj
03.04.2018

W którym banku najlepiej po kredyt?

Chcąc kupić mieszkanie często zastanawiamy się ofertę kredytową, którego banku wybrać.

Chcąc kupić mieszkanie często zastanawiamy się ofertę kredytową, którego banku wbrać. Każdy z nich posiada przecież cały wachlarz ofert kredytów mieszkaniowych, hipotecznych, gotówkowych, pożyczek, z dopłatą MdM czy bez, a przeciętny Kowalski nie wie często jak zabrać się do ich analizy. Zastanawia się przy tym, który z banków będzie najlepszy, który najtańszy…. Przy takich rozważaniach często z pomocą przychodzą najbliżsi, przyjaciele, znajomi, którzy na podstawie swoich osobistych doświadczeń bądź też zasłyszanych gdzieś przypadkiem informacji stają się doradcami Kowalskiego. Czy jednak są to drogocenne rady, którymi bezkrytycznie należy się sugerować? Jak można pomóc Kowalskiemu, który zastanawia się nad tym, gdzie zaciągnąć kredyt na realizację swoich mieszkaniowych marzeń?

KTÓRY KREDYT NAJLEPSZY?

Otóż na tytułowe pytanie jest jedna właściwa odpowiedź. Nie ma takiego banku, w którym jest oferta kredytowa najlepsza dla każdego. Obecnie na rynku jest ponad 20 banków udzielających kredytów hipotecznych. A rynek kredytów hipotecznych jest bardzo dynamiczny. Niemalże z każdym dniem mamy różne obowiązujące promocje czy oferty specjalne w zależności od banku. Podobnie jak nie możemy stwierdzić, iż oferta dostępna w jednym banku będzie najlepszym rozwiązaniem dla każdego Kowalskiego. Każdy z banków ma swój profil klienta, dlatego też niektóre zawody czy osoby z określonym rodzajem dochodu, klienci danego banku są mają preferencyjne warunki w jednym banku, a mniej korzystne w innym. Podobnie jak każdy bank posiada konkretne wymogi dotyczące dostarczanych dokumentów czy wieku maksymalnego kredytobiorcy. Jak zatem wybrać bank oraz kredyt najlepsze dla nas?

DWIE MOŻLIWOŚCI

Opcje są zasadniczo dwie. Możemy szukać rozwiązania na swoją rękę bądź skorzystać z pomocy eksperta finansowego. Każda z tych opcji jest bezpłatna. Ale czy na pewno?

Szukając najlepszej dla nas oferty kredytu hipotecznego na własną rękę musimy (oczywiście, jeśli nie jesteśmy biegli w tych zagadnieniach) sporo czasu na zebranie odpowiedniej ilości informacji o każdej z ofert wybranych banków. Kolejnym etapem jest analiza i porównanie tych ofert. Jest to jednak dla przeciętnego Kowalskiego niekiedy zadanie karkołomne. Różne banki swoje oferty przedstawiają w nieco odmienny sposób, dlatego też ciężko jest w szybki sposób porównać poszczególne „parametry” ofert.

NIEPOWTARZALNA, JEDYNA TAKA OKAZJA

Często zdarza się także, że specjalne promocje i bardzo atrakcyjne oferty są atrakcyjne tylko z pozoru, a za wielkim „0 zł” (np. prowizji) zachęcającym potencjalnych kredytobiorców do korzystania właśnie z tej oferty kryje się kilka innych kosztów ukrytych w innych pozycjach. Dlatego też pozornie najtańszy kredyt może nas kosztować dużo, dużo więcej niż droższa z pozoru, oferta innego banku.

Dodatkowo, poza ryzykiem wybrania niekorzystnej, drogiej oferty tracimy także sporo czasu i energii na szukanie odpowiedniego dla nas kredytu hipotecznego. Zatem czy nie lepiej ten czas poświęcić naszej rodzinie, dzieciom, spędzić miło czas na tym, co sprawia nam przyjemność czy zająć się w tym czasie pracą zarabiając pieniądze?

EXPERT FINANSOWY

Drugą z opcji przy szukaniu najlepszej dla nas opcji kredytu hipotecznego jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego eksperta finansowego. Osoby te są na bieżąco z aktualnymi ofertami bankowymi, wiedzą doskonale, które rozwiązanie oferowane przez poszczególne banki będzie odpowiednie dla określonej osoby. Ponadto doskonale znają nomenklaturę bankową oraz rynek kredytów hipotecznych. Ekspert finansowy wybierze ofertę najlepiej dopasowaną do możliwości finansowych oraz wymagań klienta oraz pomoże przejść przez cały proces kredytowy od początku do końca służąc swoją radą na każdym z jego etapów.

Ponieważ nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepszą ofertę kredytową, a uniwersalne oferty dobre dla każdego i nie istnieją, warto przeanalizować poszczególne propozycje banków pod kątem naszych potrzeb i  możliwości. A szukając najlepszego banku i najlepszej oferty kredytowej należy rozważyć skorzystanie z usług eksperta finansowego, dzięki któremu szybko, sprawnie, a przede wszystkim bezpłatnie będziemy mogli znaleźć najlepsze dla nas rozwiązanie.