znajdzEksperta.pl
03.04.2017

Końcówka środków w ramach MDM w tym roku!

Zakończenie programu „Mieszkanie dla Młodych” zbliża się ogromnymi krokami. To może być ostatnia chwila, aby uzyskać nawet do 100 tysięcy zł dofinansowania do nowego mieszkania.

Zakończenie programu „Mieszkanie dla Młodych” zbliża się ogromnymi krokami. Jeśli chcesz otrzymać nawet do 100 tysięcy zł dofinansowania do nowego mieszkania, to może być ostatni moment. Chciałbyś kupić mieszkanie i otrzymać dopłatę do wkładu własnego? Interesuje Cię ile pieniędzy możesz otrzymać w ramach MdM i dlaczego warto decyzję o kredycie warto podjąć jak najszybciej?

Dla przypomnienia, Mieszkanie dla Młodych do program, w ramach którego Polacy mogą uzyskać dofinansowanie wkładu wlasnego na zakup swojego pierwszego mieszkania (Jeśli interesuje Cię więcej informacji na ten temat zajrzyj na www.doplatamdm.pl). Jednak jeśli chciałbyś taką dopłatę otrzymać należy się spieszyć.

ŚRODKI „MDM” NA 2017 WYKORZYSTANE!

Wiadomo już, że budżet programu „Mieszkanie dla Młodych” przeznaczony na rok bieżący został już dawno wykorzystany. Pierwsza połowa środków w wysokości 373 mln PLN skończyła się już w roku ubiegłym. Druga część pieniędzy z puli na 2017 rok, odblokowana została 1 stycznia 2017. Jednak fundusze przeznaczone na ten rok zostały rozdysponowane pomiędzy kredytobiorców bardzo szybko. Trwało to dokładnie jeden miesiąc. 31 stycznia 2017 BGK wydał oficjalne zakończenie przyjmowania wniosków z dofinansowanie MdM z dniem 1 lutego. Dlaczego tak się stało? Otóż wykorzystano 95% budżetu przeznaczonego na ten rok i tak została wyczerpana tegoroczna pula dopłat w wysokości ponad 710 000 tysięcy zł.

OSTATNIA SZANSA NA KREDYT Z DOPŁATĄ

Na przyszły rok zostało zabudżetowane 762 000 tysięcy zł. Jednak do końca 2017 roku przyszli beneficjenci mogą skorzystać z pierwszej połowy budżetu przeznaczoznego na 2018. Druga część pieniędzy na dopłaty zostanie odblokowana, podobnie jak miało to miejsce w roku bieżącym, 1 stycznia 2018 roku. Jednak już od Nowego Roku będzie prawdopodobnie, jak  wynika z doświadczenia, kolejka chętnych po dopłaty. Dlatego nie należy zbyt długo odkładać decyzji o kredycie. Już dziś można sprawdzić swoją zdolność kredytową i podjąć pierwsze kroki związane z kredytem.

BGK podaje, że na koniec lutego Polacy wykorzystali 30% puli budżetu MdM na 2018. Ewentualni kredytobiorcy, chcący uzyskać dopłatę mają więc niewiele czasu. Biorąc pod uwagę zainteresowanie programem Mieszkanie dla Młodych oraz ilość wniosków składanych każdego dnia szacuje się, iż budżetu przyszłorocznego może nie wystarczyć do końca kwietnia.

ZAPEWNIJ SOBIE DOFINANSOWANIE JESZCZE W TYM ROKU.

Jest jednak rozwiązanie dla osób, które chciałby skorzystać z dopłat w ramach MdM. Kredytobiorca nabywający mieszkanie musi uzyskać zgodę sprzedawcy nieruchomości na przelew środków z dofinansowania na początku 2018 roku. W ten sposób mamy ostatnią szansę na skorzystanie z programu „Mieszkanie dla Młodych”, który kończy się już w przyszłym roku. Osoby, które rozważają zakup nieruchomości mogą bardzo skorzystać podejmując tę decyzję jak najszybcie. W grę wchodzi nawet do 100 tysięcy złoty dopłaty (przy spełnieniu określonych warunków).

 

NIE CZEKAJ! DZIAŁAJ!

Jeśli chciałbyś stać się beneficjentem programu Mieszkanie dla Młodych, już dziś udaj się do swojego zaufanego eksperta finansowego. Jeśli nie masz swojego eksperta, oddajemy do Twojej dyspozycji całą bazę najlepszych ekspertów z całej Polski. Wybierz eksperta, umów się na spotkanie!